
Ere Perez Cypřišový nektar je podle mě funkční minimalistická náhrada za zdlouhavou korejskou rutinu. A prohlašuju to jako člověk, který vyzkoušel obojí. Zapomeňte na desítky lahviček, které stojí spoustu času i nervů, než je ráno všechny vystřídáte u zrcadla. S tímto sérem máte všechno, co vaše pleť potřebuje – jednoduše, efektivně a bez kompromisů. Připravte se na zdravý, přirozený glow, který vypadá, jako by pleť zářila zevnitř!
Dneska jsem se rozhodla článek pojmout formou otázek a odpovědí, které jsem ještě rozdělila do tematických celků/nadpisů. Dejte mi kdyžtak v komentářích vědět, jestli se vám taková forma čte lépe, zajímá mě to! Mě to totiž bavilo docela dost a klidně bych články takto psala i dál.
Základní dojem a emoce
Když jsi tenhle pleťový nektar od Ere Perez použila poprvé – co tě na něm zaujalo jako první? Byl to vůně, textura, efekt na pleti…?
V první řadě určitě vůně. Je typicky cedrová a pokud jste někdy vyzkoušeli jakoukoli kosmetiku s vůní cedrového dřeva, cypřišový pleťový nektar je něžnou esencí této vůně. A co víc – není to jen samoúčelná záležitost – vůně cedrového dřeva je totiž známá pro své zklidňující účinky a pomáhá snižovat stres a napětí v těle. [koketuju s myšlenkou, že si séra objednám celý kamion a budu se v něm koupat!]
Textura je zajímavá a příjemná a vybočuje z toho, co si obyčejně představíte pod „klasickým pleťovým sérem“ (často bývají gelová, nebo vodnatá). Konzistence je na první pohled olejová, ale při rozetření vás překvapí svou lehkostí – jde totiž o typický „suchý olej“, který se vstřebává tak rychle, že si skoro nestihnete promnout dlaně. Nezanechává mastný film, ale přesto pleť krásně zvláční a učiní ji hebkou na dotek.
Nejlépe funguje, když jej nanesete na lehce navlhčenou pleť – třeba po květové vodě nebo hydratačním séru. Pomůže to uzamknout vlhkost v pokožce a posune efekt séra na další level. Ale i bez předchozího navlhčení je sérum velmi příjemné, nezůstává ležet na povrchu a nevyrobí vám z obličeje mastný lívanec.
Kdybys měla tenhle nektar popsat třemi slovy, která by to byla a proč právě ta?
Minimalismus, čistota, glow. Složení je nádherně (skin)minimalistické, ale šikovně sestavené – žádná zbytečná plnidla, jen čistá směs výživných olejů a voňavých esencí, které dávají pleti lásku i smyslový zážitek. Tohle je „green beauty“ ve své nejlepší podobě. Od čehož odvozuju i druhé slovo – když sérum na pleť nanesu, necítím žádné zatížení, pleť se pod ním nepotí a při denní péči nemám potřebu nic dalšího dodávat (pokud nepočítám SPF – bez něj ani ránu!). Párkrát se mi stalo, že když jsem měla v rutině produktů až moc, normálně jsem se už těšila na večer, až to všechno zase smyju a pleti odlehčím. Takže – čistý minimalismus mě momentálně baví víc a cypřišový nektar je jeho stylovým zástupcem.

A co ten glow? Popravdě mě nenapadlo výstižnější slovo v češtině, tak jsem si vypůjčila to anglické. V mých očích představuje pleť, která je hladká, jemná, pěstěná a krásně září sama o sobě. Nemá na sobě třpytky, nebo rozjasňovač. Je přirozeně jasná tak nějak automaticky. A tento efekt právě sérum Ere Perez zvládá na jedničku s hvězdičkou.
Používání v praxi
Jaký typ pleti máš a jak ti produkt sedí? Reagovala na něj pleť hned dobře, nebo to chtělo pár dní?
V začátku blogování jsem mívala ultra suchou pleť, kdykoli jsem ji pořádně nepromazala. A po čištění a odlíčení jsem mívala dokonce dojem, že se mi obličej o číslo srazil, jak nepříjemně pnul. Plus bývala má pleť často „ohraničeně“ zarudlá, hlavně na tvářích. Postupem času jsem se dopracovala k něčemu, co bych označila za normální, až lehce sušší pleť. Čistě z mého laického vnímání, nemám na to štempl od dermatologa. Podle mě za zlepšení může VELMI kvalitní péče, u které řeším složení a kterou jsem za ty roky vymazlila k dokonalosti, přestože pořád testuju něco nového. Také až úzkostlivé používání opalovacího krému na každodenní bázi má na stav pleti vliv. Si myslim.
Cypřišové sérum mi sedí výborně od prvního dne a pleť jsem na něj zvykat nemusela. V jeho složení nenajdete nic dráždivého, co by pleť nemusela rozchodit bez ztráty kytičky a pomalého přivykání (na rozdíl od retinolových nebo kyselinkových sér).
Kdy ho používáš – ráno, večer, nebo obojí? A používáš ho samostatně, nebo kombinuješ třeba s krémem?
Jedinou změnu v používání jsem udělala asi po 14 dnech – ze začátku jsem sérum používala jen ráno, poté jsem se rozhodla jej do péče zařadit i večer. Ráno jej používám samostatně na pleť zvlhčenou květovou vodou (slaměnkovou, nebo neroli). Večer jej kombinuju s Phyto-Retinol elixírem a krémem Divoké rajče. Chtěla bych ale zmínit, že rozhodně není jedno, v jakém pořadí co nanesete, nebo jestli smícháte vše najednou. Vrstvení produktů se totiž řídí hlavně texturou a složením – od nejlehčího po nejhutnější. A oleje/olejová séra se používají vždy až na konec, protože mají za úkol „uzamknout“ hydrataci.
Samozřejmě ráno i večer vše začíná důkladně očištěnou a navlhčenou pletí. Ráno k tomuto účelu využijte třeba čisticí gel od Uoga Uoga s vůní pomerančů, který jsem nedávno recenzovala. Je dostatečně jemný, aby se dal používat 2x denně. Pak může následovat tonikum, nebo květová voda. Když máte pleť přichystanou, je na řadě péče.

Ráno je to jednoduché – pokud používáte jen cypřišový nektar, přijde rovnou na vlhkou pleť. Ta může být ještě zvlhčená z čištění a tonizace, nebo jí můžete vlhkost dodat pomocí květové vody. Sérum po pleti rozetřete, nebo jej do ní „vtlapkejte“ celými dlaněmi. Záleží na tom, co je vám příjemnější. Pokud je to jediný produkt, který ráno používáte, nehrozí, že byste roztíráním „smázli“ předchozí vrstvy produktů.
Večer to není o nic složitější, když víte, jak na to. Pokud byste používali všechny 3 produkty od Ere Perez, začínáte Phyto-Retinol elixírem. Je na bázi vody a má nejlehčí texturu. Následuje rajčatový krém, který zafixuje Phyto-Retinol, dodá výživu a připraví pleť na závěrečné hýčkání. A na konec je tu cypřišový pleťový nektar. Pár kapek olejíčku zahřejete v dlaních, které jemně přitisknete na obličej. Tím uzamknete veškerou vlhkost a účinné látky v pleti. Olej jako poslední krok udělá ten správný „ochranný film“, aniž by pleť dusil nebo byl mastný.
Kolik kapek zhruba dáváš na obličej? A jak rychle se vstřebává?
Ráno dávám 4 kapky, protože jde o jediný produkt, který zrovna používám a při večerní péči množství snižuju na 2 kapky, poněvadž cypřišové sérum vrstvím na Phyto-Retinol elixír a rajčatový krém.
Složení a účinky
Produkt je postavený na olejích a výtažcích – cítíš po čase používání nějaký konkrétní efekt na pleti? (např. hydratace, jemnost, sjednocení tónu…)
Cypřišový nektar používám měsíc a za tu dobu bych řekla, že pleť je na dotek výrazně jemnější a jasnější. Ne mastná, ani lesklá, ale taková přirozeně zářící a viditelně zdravá.

Zaujala tě nějaká konkrétní složka ve složení, kterou považuješ za „hero ingredient“?
Ve zkratce, jak rozumět složení:
Caprylic/capric triglyceride – je tzv. frakcionovaný kokosový olej, velmi lehký, rychle se vstřebává, dává olejům suchý dotek.
Hroznový olej – lehký, bohatý na antioxidanty, ideální pro smíšenou a mastnější pleť.
Rýžový olej – zjemňuje, regeneruje, skvělý na mdlou pleť.
Jojobový olej – klasika, co se podobá přirozenému mazu pokožky. Balancuje.
Kaméliový olej – luxusní, zjemňující, v Asii po staletí používaný na krásu.
Vitamin E – antioxidant, prodlužuje trvanlivost, chrání buňky.
Modrý australský cypřiš – antibakteriální, harmonizující, zklidňující.
Cedrový olej, kadidlovníkový olej, jasmínový extrakt – tahle trojka dává séru hlubší aromaterapeutický nádech. Vůně je zemitá, lehce dřevitá, květinově vznešená.
Z receptury bych nejvíc vyzdvihla Australian Blue Cypress (modrý australský cypřiš), což je podle mě hvězda celého séra a zároveň i jeho největší tahák, aromaterapeutická lahůdka a důvod, proč tenhle olejový nektar není „jen další pleťový olejíček“. Blue cypress je známý tím, že zklidňuje podráždění, pomáhá s výkyvy pleti, redukuje zarudnutí a celkově harmonizuje pleť. Je jako zenový mnich mezi éterickými oleji. Má i antibakteriální účinky, což ocení nejen citlivky, ale i pleť se sklony k pupínkům. Má jemně dřevitou, až „modře lesní“ vůni, která dokáže krásně zklidnit mysl večer před spaním. Není vtíravá, ale přesto je přítomná. Není to běžná složka – potkáte ji málokdy, takže je to trochu záležitost pro kosmetické fajnšmekry.
Celkový dojem a doporučení
Pro koho bys tenhle nektar doporučila? Hodil by se třeba i pro citlivou pleť?
Podle mě by s tímto sérem neměla mít problém ani citlivá pleť. Samozřejmě za předpokladu, že by jí nevadily 3 ingredience ke konci složení – cedrový olej, jasmínový extrakt, nebo kadidlovníkový olej. Ty by teoreticky mohly fungovat jako alergeny. Ostatní složky jsou podle mě velmi jemné a snese je snad každá pleť. Leda by měla nějaké specifické požadavky nebo nesnášenlivosti vůči konkrétním složkám.

Jak bys ho srovnala s jinými olejovými séry, která jsi zkoušela? (klidně i z jiných značek)
Produkty podobného typu, se kterými bych cypřišový nektar Ere Perez porovnávala? Určitě sérum Lumen Magic od Yage, remodelační pleťové sérum Myrro, pleťový olej Absolute Berry od JouJou a jasmínový elixír Lereve.
Strukturově se Ere Perez nejvíce podobá elixíru Lereve. Obě séra působí jako „suché oleje“, jsou řidší a spíše lehčí konzistence. Myrro, JouJou a Yage byly v tomto ohledu hutnější. Lereve sérum ale bylo nesrovnatelně silnější co do vůně – Ere Perez je v tomto ohledu jemné a nerušivé. Lereve bylo jak jasmínová facka přímo do tváře – pokud vám ale jasmín voní jako mně, je to samozřejmě ku prospěchu věci, o tom žádná!
Co do projasnění pleti fungovalo podobně jako Ere Perez i sérum Lumen Magic od Yage. Obě séra pleť hezky prozáří a dodají jí zdravý jas a život. Po Ere Perez pleť ale září tak nějak vnitřně, kdežto u Yage bych to více připsala na vrub hlavně obsahu oranžového mrkvového olejíčku ve složení. Na jednu stranu je to u Yage výhoda, pokud chcete pleť lehce tónovat a vyprdnout se v létě na BB krém, nebo samoopalovací péči. Na druhou stranu to chce opatrnost, pokud máte v oblibě bílé oblečení…
Myrro a JouJou sérum bych zase doporučila v případě, že vám jde primárně o protivráskovou a zpevňující péči. I receptury tomu více odpovídají. Ere Perez se podle mě více hodí spíš na zvláčnění, zkrášlení a projasnění pleti.
Používala bys ho znovu? A je to podle tebe spíš sezónní záležitost (např. na zimu), nebo univerzální celoroční kousek?
Vždycky říkám, že pro kosmetiku, kterou testuju, je nejvyšší ocenění moje prohlášení, že bych si ji pořídila znovu. Nebo si ji rovnou koupím do zásoby. Vzhledem k tomu, kolik už jsem toho vyzkoušela (a že je pořád z čeho vybírat a co testovat), je opětovná koupě na úrovni udělení kosmetického Oscara a takového uznání se nedostane všem lahvičkám, které mi kdy proběhly koupelnou! U cypřišového nektaru bych ale neprotestovala, kdyby se mi doma zabydlel nastálo. Je to VELICE příjemná záležitost, která pleť viditelně zkrášluje snad od prvních dní, výborně se kamarádí s jakýmkoli opalovacím krémem (pro mě podmínka č. 1 pro denní péči) a dá se zařadit jak do ranní, tak do večerní rutiny.
Co se týče sezónnosti produktu – nevidím problém v tom, abyste používali cypřišové sérum jak v létě, tak v zimě, nebo přechodových obdobích. V létě jej ráno kombinujte s květovou vodou v rámci super minimalistické péče, která pleti bohatě stačí, nezatěžuje ji a nepotí se pod ní. V zimě doporučuju cypřišové sérum používat třeba na pleťový krém jako poslední bariérovou vrstvu, která v pleti zadrží vlhkost a zároveň ji ochrání před nepříznivým počasím.
Závěrem
Ere Perez cypřišový nektar není jen další kosmetický produkt, ale jednoduchý minimalistický rituál, který vaší pleti dopřeje přesně to, co potřebuje – bez zbytečných vrstev a složitostí. Pokud hledáte péči, která funguje, ale nezabere vám hodiny u zrcadla, našli jste ideálního parťáka pro každodenní zářivý vzhled a pocit lehkosti :-)
*PR produkt, který jsem si vybírala podle vlastního uvážení. Následné hodnocení je VŽDY čistě na mně. Nikdo mi neslibuje doživotní zásoby čokolády, nebo vinný sklípek v Provence. Ale kdyby se někdo přece jen chtěl pochlapit, jsem jedno velké ucho ;-)
Buďte první! Přidejte komentář