Nedokážu bez nich žít a zároveň mám strašný problém je používat pravidelně. O čem je řeč? O jílových pleťových maskách! Fungují znamenitě hlavně pro čištění pleti a nevzpomínám si, že by je kdy nějaká krémová maska trumfla. Něco na těch jílech prostě je. Ale – strašně mě nebaví ten bordel okolo. Než prášek namíchám, než ho nanesu (a v nestřeženém okamžiku mi kydne na pračku, umyvadlo, nebo tričko) a pak to smývání. Ufff. No přesto všechno za tu námahu a trochu nepohodlí stojí a minimálně jednu si domů pořiďte. A třeba se vám bude hodit zrovna jílová maska pro hloubkové čištění Dr. Hauschka, kterou zrovna testuju.
Jílová maska Dr. Hauschka je dosti promyšlená záležitost o pouhých čtyřech ingrediencích, která funguje už od prvního použití. Dostanete ji v krásném obalu z bílého skla. Obsah doporučuju nabírat lžičkou. Odsypávání je na prd. Vyzkoušeno za vás.
Co v článku najdete:
Špetka prášku, kapka vody a… 10x repete
Míchání práškových masek je pro mě tak trochu alchymie. Málokdy se mi povede množství vody i masky trefit od oka. Takže buď dosypávám masku, nebo po kapkách přidávám vodu. A nezřídka se stane, že udělám masku pro dva lidi, takže mám i na dekolt, nebo na paže. Nejčastěji je to kvůli tomu, že mi do toho „hrkne“ moc vody, takže zahušťuju a dosypávám… Maska pro hloubkové čištění na obale chytře píše, že ji mám míchat v poměru 1:2 (voda:maska). Jednodušší návod už podle mě neexistuje. A stejně to většinou prostě neodhadnu.
Moje dojmy z maskování
Maska je moc příjemná během působení. Normálně mám pocit, že trošku chladí a pleť ovlažuje, nebo jak to popsat. Jako kdybyste měli vlastní klimatizaci jen na obličej. A nutno podotknout, že tento pocit u mě přetrvává i po tom, co masku smyju. Nebo vlastně setřu mokrou žínkou. Kdybych se masku pokoušela smývat jen vodou, stojím u toho umyvadla ještě dneska. Ale to je případ obecně snad všech jílových a práškových masek. Čest výjimkám. S žínkou je smývání primitivní záležitost na pár chvilek. Jen ta žínka pak vypadá, jako kdybyste s ní umyli někoho, kdo tak úplně nezvládnul burčákovou sezonu :-D
Dost se mi líbí, že mě pleť po použití masky nepne a vypadá, že docela slušně prokoukla. Je projasněná, vypnutá a čistá. A vypadá jak po liftingu. Ohledně účinků bych masku vyzdvihla na piedestal a chodila ji uctívat 5x denně! Fakt pecka!
Jílová maska Dr. Hauschka – Složení
Minerální jíl, extrakt z lichořeřišnice, výtažek z vilínu, kukuřičný škrob. Ještě vsuvka – co se lichořeřišnice týče – zkoušela jsem kdysi lichořeřišnicovou tinkturu jako kúru. A vím jistě, že ten rok jsem prostě nebyla nemocná. Tak mocná kytka to je. Takže jestli někoho napadlo přidat tuhle kytičku i do pleťové masky, věřím tomu, že to může vážně působit jako účinná prevence před vznikem nových pupínků, vřídků a různých nedobrot.
Závěrem
V popisku na e-shopu se píše, že maska je vhodná i pro citlivou pleť. Vzhledem k tomu, že po smytí jsem neměla potřebu sprintovat pro ten nejmastnější krém, co doma mám, tomu věřím. Maska Dr. Hauschka nevysušuje, zanechává pleť projasněnou, čistou a vláčnou. Zvlášť to poslední je pro mě po použití jílové masky docela překvapení. Zažila jsem i kousky, které mi „scvrkly“ obličej a udělaly z něj suchý papír. Ale tohle je panečku hodně příjemné překvapení. Doporučuju :-)
Buďte první! Přidejte komentář